Wybierz język:

Brazylijska samba ponownie rozbrzmiewa w Starych Jabłonkach

W sobotę 7 sierpnia 2010 rozdano medale w turnieju kobiecym SWATCH-FIVB World Tour Mazury Orlen Grand Slam 2010. Na najwyższym stopniu podium imprezy rozgrywanej w Starych Jabłonkach, podobnie jak w ubiegłym roku, stanęły Brazylijki Larissa i Juliana. Srebro przypadło w udziale występującym na Warmii i Mazurach Chinkom Xue/Zhang Xi, a brązowy medal wywalczył kolejny brazylijski duet Antonelli/Talita.


Jako pierwszy na korcie głównym rozegrany został bardzo emocjonujący mecz o brązowy medal. W pierwszej odsłonie prowadzenie kilkakrotnie przechodziło ze strony na stronę. W zaciętej końcówce lepiej spisał się duet brazylijski i wygrał 23:21. Austriackie zawodniczki napędziły dwójce z Brazylii „stracha” również w drugiej partii. Praktycznie od początku prowadziły i pewnie dążyły do zwycięstwa. Wszystko zmieniło się jednak w ostatnich akcjach meczu i doświadczone Brazylijki wygrały, powtarzając sukces sprzed roku.

Niezwykle emocjonujące widowisko w finale Mazury Orlen Grand Slam 2010 stworzyły Larissa/Juliana oraz Xue/Zhang Xi. Młode Chinki rozpoczęły cały mecz od mocnego uderzenia i dzięki pewnej i mocnej zagrywce odskoczyły na kilka punktów, bez większych problemów utrzymały przewagę i wygrały partię do 14. Porażka w pierwszej partii zmobilizowała Brazylijki, które po wyrównanej grze wygrały drugiego seta. Tie-break to bardzo dobra gra obu par. Długo na tablicy wyników rezultat oscylował wokół remisu. Brazylijki uciekały z wynikiem, ale za każdym razem Chinki je doganiały. Siatkarki z Azji miały nawet piłkę meczową, jednak jej nie wykorzystały. Takich okazji nie marnuje Juliana, która najpierw zablokowała rywalkę, a chwilę później skutecznie zaatakowała z kontry dając tym samym brazylijskiemu duetowi kolejne zwycięstwo w sezonie, a także drugie z rzędu zwycięstwo w Starych Jabłonkach.

Juliana&Larissa - 1.miejsce Mazury Orlen Grand Slam 2010

- Nie wiem, jak opisać to, co teraz czuję. Grać w takim miejscu, przy takiej atmosferze – to niesamowite. Tutaj w Starych Jabłonkach jest wyjątkowa i specyficzna atmosfera, która sprzyja siatkówce plażowej – próbowała „na gorąco” po finale komentować turniej Juliana. – Spodziewałyśmy się trudnego meczu z Chinkami. Widziałyśmy, że spisują się naprawdę dobrze. Przygotowywałyśmy się długo do tego spotkania. Gratulujemy chińskiej parze srebra, zasłużyła na nie. Sprawiła nam wiele problemów, zwłaszcza w drugim i trzecim secie było bardzo gorąco. Naprawdę zagrały świetne spotkanie – komplementowała rywalki Brazylijka.

KONTAKT:

Sławek Rykowski
Dyrektor Prasowy

Swatch-FIVB World Tour Mazury Orlen Grand Slam 2010

tel. +48 500 121 908; @: slawek.rykowski@psport.pl; www.worldtour.pl

Tagi: , , , ,

RSS 2.0 feed. Beide Kommentare und Pings sind derzeit geschlossen.

Komentowanie jest niedostępne

Warning: is_executable(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/bin/curl) is not within the allowed path(s): (/usr/home/feelmotion/domains/psport.pl/public_html:/tmp:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/feelmotion/domains/psport.pl/public_html/wp-includes/class-snoopy.php on line 202