Wybierz język:

SAMSUNG ATHLETIC CUP 2010 Toruń

Na pięknie odnowionym stadionie miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu odbyły się kujawsko-pomorskie eliminacje Samsung Athletic Cup 2010, w których wystartowało ponad dziewięciuset młodych lekkoatletów z regionu. Jak wielka jest potrzeba organizowania takich mityngów świadczy fakt, że zawodnicy niektórych klubów jechali na zawody ponad cztery godziny!

Powodzie szalejące w Polsce szczęśliwie ominęły Toruń i można się było skupić na rywalizacji sportowej. Szczególne powody do zadowolenia miał Artur Partyka, jeden z ambasadorów tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup, który razem z Marcinem Urbasiem obserwował rywalizację na toruńskim stadionie. W skoku wzwyż – koronnej konkurencji Partyki – rewelacyjnie spisał się Hubert Hampel, który wygrał bezapelacyjnie osiągając fantastyczny wynik 190 cm! Ten zaledwie 14-letni skoczek z Wrześni osiągnął zdecydowanie najlepszy rezultat ze wszystkich dotychczas rozegranych eliminacji regionalnych i wyrasta na głównego faworyta finału ogólnopolskiego. W tej kategorii wiekowej wyżej skakał w Polsce jedynie Łukasz Prokopczuk – 194 cm w 2004 roku. „Szukamy następców mistrzów” – główne przesłanie tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup – zaczyna się urzeczywistniać! Artur Partyka, wicemistrz olimpijski z Atlanty i aktualny rekordzista Polski (2,38 m) w wieku 14 lat skakał aż o 14 cm niżej niż triumfator SAC w Toruniu!  Partyka podkreśla świetne warunki fizyczne Hampela oraz jego ambicję – podczas zakończonych w ostatnią niedzielę eliminacji SAC w Poznaniu Hubert zajął drugie miejsce z identycznym rezultatem jak zwycięzca (180 cm). Przyjechał więc do Torunia i wygrał. Wart podkreślenia jest także bardzo dobry czas (37,62 sek.) uzyskany przez Michała Stodolnego z UKB Szubin – zwycięzcę biegu na 300 metrów chłopców.

Więcej informacji tutaj

Tagi: , ,

RSS 2.0 feed. Beide Kommentare und Pings sind derzeit geschlossen.

Komentowanie jest niedostępne

Warning: is_executable(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/bin/curl) is not within the allowed path(s): (/usr/home/feelmotion/domains/psport.pl/public_html:/tmp:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/feelmotion/domains/psport.pl/public_html/wp-includes/class-snoopy.php on line 202