Wybierz język:

SAMSUNG ATHLETIC CUP 2010 w Poznaniu

Prawie ośmiuset uczestników wystartowało w wielkopolskich eliminacjach tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup, które odbyły się w niedzielne przedpołudnie 16 maja na stadionie TS Olimpia w Poznaniu. Młodzież dopingowana przez Artura Partykę i Marcina Urbasia – ambasadorów tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup – walczyła o zwycięstwo będące przepustką do finału ogólnopolskiego 10 czerwca w Łodzi.

Gdy cały Poznań odpoczywał po sobotniej fecie z okazji pierwszego od 17 lat mistrzostwa Polski w piłce nożnej dla „Kolejorza”, stadion Olimpii zapełnił się młodymi lekkoatletami. Rześka pogoda sprzyjała rywalizacji w sprintach. Bardzo dobry wynik (11,67 sek.) osiągnął Piotr Grobelny z LKS Orkan Ostrzeszów, który wygrał bieg na 100 metrów. Wśród dziewcząt na tym samym dystansie zwyciężyła Roksana Podlewska (KS Stal Ostrów Wlkp.) z czasem 13,06 sek. Doskonały rezultat (36,32 sek.) osiągnął zwycięzca biegu na 300 metrów Patryk Hładuniuk z LKS Lubusz Słubice. Wyrównana była rywalizacja w skoku wzwyż. Wśród dziewcząt wygrała Monika Wawrzyniak (LUKS Orkan Września) skokiem na 1,56 metra a wśród chłopców dwaj zawodnicy skoczyli po 180 cm ale Patryk Gryka z PLKS Gwda Piła potrzebował na to mniej prób i to on pojedzie na finał ogólnopolski.

Więcej informacji tutaj:

Tagi: , ,

RSS 2.0 feed. Beide Kommentare und Pings sind derzeit geschlossen.

Komentowanie jest niedostępne

Warning: is_executable(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/bin/curl) is not within the allowed path(s): (/usr/home/feelmotion/domains/psport.pl/public_html:/tmp:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/feelmotion/domains/psport.pl/public_html/wp-includes/class-snoopy.php on line 202