Wybierz język:

SAMSUNG ATHLETIC CUP 2010 w Sopocie

Urokliwy Stadion Leśny w Sopocie był areną zmagań ponad tysiąca stu młodych lekkoatletów uczestniczących w pomorskich eliminacjach regionalnych Samsung Athletic Cup 2010. Zwycięzcy każdej z konkurencji spotkają się z reprezentantami innych regionów podczas finału krajowego 10 czerwca w Łodzi.

Rekordowa frekwencja uczestników w połączeniu z piękną, słoneczną pogodą sprawiły, że zanotowano wiele wartościowych rezultatów. Niezwykle emocjonująca i stojąca na bardzo wysokim poziomie była rywalizacja dziewcząt na dystansie 100 metrów. Weronika Błażek z MMKS Gdańsk oraz Klaudia Gołąbek reprezentująca AZS AWF IS Gdańsk wbiegły na metę niemal jednocześnie, obie w czasie 12,65 sekundy. Po wnikliwej analizie sędziowie orzekli, że wygrała Weronika Błażek i to ona pojedzie na finał ogólnopolski. Niezły rezultat padł też w skoku w dal dziewcząt, gdzie wygrała Maja Mikołajek z AZS AWF IS Gdańsk wynikiem 5,01 metra. Pochwalić należy zwycięzców biegów na 300 metrów: wśród dziewcząt wygrała Karolina Gesek z MMK Gdańsk z czasem 42,13 sek. a wśród chłopców triumfował Jakub Ramiński (UKS Liposz) z czasem 38,40 sekundy.

Podobnie jak w innych miastach tegorocznej edycji zawodów, młodych lekkoatletów dopingowali i wspierali radą ambasadorzy tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup – Jacek Wszoła i Marcin Urbaś.

Więcej informacji tutaj

Tagi: , ,

RSS 2.0 feed. Beide Kommentare und Pings sind derzeit geschlossen.

Komentowanie jest niedostępne

Warning: is_executable(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/bin/curl) is not within the allowed path(s): (/usr/home/feelmotion/domains/psport.pl/public_html:/tmp:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/feelmotion/domains/psport.pl/public_html/wp-includes/class-snoopy.php on line 202