Wybierz język:

Stare Jabłonki żegnają World Tour

Do historii przeszedł siódmy turniej z cyklu Swatch-FIVB World Tour rozgrywany na boiskach wokół hotelu Anders w Starych Jabłonkach. W tym roku po raz pierwszy mazurski World Tour miał najwyższą rangę sportową jako jeden z sześciu turniejów wielkoszlemowych, w których budżet nagród wynosi 600.000 USD.

Nad jeziorem Szeląg Mały najlepsi wśród mężczyzn okazali się mistrzowie olimpijscy Todd Rogers i Philip Dalhausser. Wśród pań triumfowały po raz kolejny Brazylijki Larissa Franca i Juliana Felisberta Da Silva.

Organizatorzy Mazury Orlen Grand Slam 2010 mogą zapisać na swoim koncie kolejny sukces organizacyjny, który przybliża przyznanie Starym Jabłonkom mistrzostw świata w siatkówce plażowej w 2013 roku. – Atmosfery w Starych Jabłonkach nie da się opisać. Dla takiej publiczności warto grać – zgodnie przyznają uczestnicy. – Wrócimy tu za rok, możecie być tego pewni – zapewniają zagraniczni zawodnicy. Mecze finałowe zgromadziły naprawdę dużą ilość publiczności, której z roku na rok jest coraz więcej.

Todd Rogers (z lewej) i Phil Dalhausser 1. miejsce Mazury Orlen Grand Slam 2010

Sukcesom organizacyjnym nie dorównali, niestety, polscy zawodnicy i zawodniczki. Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn żadna z dwójek nie przeszła kwalifikacji. Wśród tych z zapewnionym miejscem w turnieju głównym tylko Michałowi Kądziole i Jakubowi Szałankiewiczowi udało się przebrnąć przez fazę grupową i zagrać w kolejnej rundzie, w której zakończyli swoją przygodę z turniejem. – Powinniśmy być zadowoleni, ponieważ do tej pory nie graliśmy poza fazą grupową. W grupie zagraliśmy dwa dobre mecze, a później zabrakło trochę szczęścia i trochę doświadczenia – mówił po turnieju Michał Kądzioła.

KONTAKT:

Sławek Rykowski
Dyrektor Prasowy

Swatch-FIVB World Tour Mazury Orlen Grand Slam 2010

tel. +48 500 121 908; @: slawek.rykowski@psport.pl; www.worldtour.pl

Tagi: , , , ,

RSS 2.0 feed. Beide Kommentare und Pings sind derzeit geschlossen.

Komentowanie jest niedostępne

Warning: is_executable(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/bin/curl) is not within the allowed path(s): (/usr/home/feelmotion/domains/psport.pl/public_html:/tmp:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/feelmotion/domains/psport.pl/public_html/wp-includes/class-snoopy.php on line 202